• +90 532 069 8188

Bodrumda Gezilecek Yerler

 Bodrumda gezilecek yerler makalemize hoşgeldiniz.Okuyucularımızı sıkmadan kısa ve öz bir şekilde bodrumda gezmeniz görmeniz gereken yerleri listeleyeceğiz.Öncelikle Bodrum'da gezilecek  tarihi mekanlara değineceğiz ardından Bodrum koylarına ve eğlence mekanlarına değineceğiz.Mutlu günler dileriz.

Bodrum'da Gezilecek Tarihi Mekanlar

 Bodrum her köşesi bir birinden güzel eşsiz güzelliklere sahip yarımadadır.Gezilecek,görülecek bir çok yeri var,bizce günübirlik gelmekten ziyade 1 haftanızı ayırıp rahat rahat Bodrum'u gezmenizdir.Bodrum'da gezilecek yerler ve Bodrum'da gezilecek tarihi mekanlar listemiz aşağıdadır.

 

Bodrum Kalesi

 

Bodrum'a gelipte Bodrum'un simgelerinden olan tarihi Bodrum kalesini gezip görmeden dönmek olmaz.Bodrum kalesi her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlamaktadır.1400'lü yıllarda inşa edilen Bodrum kalesi, bodrum geziniz sırasında kesinlikle görmeniz gereken yerlerin arasındadır.

 

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi bodrum kalesinin için yer almaktadır.Müze kendi alanında dünyanın önemli ve büyük müzeleri arasındadır.Avrupa'da yılın müzesi yarışmasında 1995 yılında "Özel Övgü" ödülünü almıştır.

 

Mindos Kapısı

 Büyük İskender'in şehri kuşatmak için kullandığı ilk yer olan Mindos Kapısı adını Myndos'tan almıştır. Günümüzde ismi Gümüşlük olarakta bilinmektedir.

 

Antik Tiyatro

 Bodrum Antik Tiyatro anadolunun en eski yapıları arasındadır.Buna rağmen günümüzde konser ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır.Düzenlenen etkinliklerde 13.000 kişiyi ağırlayabilmektedir.

 

Bodrum Mozolesi

Dünyanın bilinen 7 harikasından biri olan Bodrum Mozolesi bir kral mezarıdır.Mısır ve Yunan mimarilerini birleştiren harika bir yapıdır.Bodrum Mozolesi açık hava müzesi şeklindedir, ziyaretçilerine açıktır.

 

Pedasa Antik Kenti

Bodrum yarımadasında bulunan Pedasa Antik Kenti gezebileceğiz tarihi yerler arasında.Bodrum merkeze yakınlığı ilede dikkatleri çekiyor.Bodrum merkeze 4 kilometre mesafede bulunan Pedasa Antik Kent her yıl binlerce turisti kendine çekiyor.

 

Zeki Müren Müzesi

Bodrum'daki Zeki Müren'in evinin müzeye çevrilmesiyle ziyarete açılan Zeki Müren Sanat Müzesi her yıl bir çok ziyaretçisini ağırlamaktadır.Zeki Müren Sanat Müzesi'nin içinde Zeki Müren'in  kişisel eşyaları,fotoğrafları ve aldığı ödüller bulunmaktadır.

 

Plajlar ve Koylar

Bodrum denilince akla tabikide bodrum plajları ve koyları geliyor.Bodrum'a gidipte plajlarını ve koylarını görmeden dönmek olmaz. Mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyledir; "Bağla Koyu, Turgutreis Günbatımı Plajı, Bodrum Karaada, Aspat Koyu, Bitez, Akyarlar, Karaincir, Yalıkavak, Güvercinlik, Gümüşlük".Bodruma geldik rahat rahat araçla gezmek istiyorum, hemde ekonomik olsun, şoförümde  olsun diyorsanız o zaman size bodrum transfer olarak hizmet etmekten memnuniyet duyarız.